Komitet Badań Polarnych przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk od samego początku swej działalności rozwija zakres swej aktywności w kilku wymiarach.

 

Po pierwsze, zajmuje się oboma regionami polarnymi: Antarktyką i Arktyką.

Po drugie,  w jego ramach reprezentowane jest wiele dyscyplin naukowych (z obszaru nauk ścisłych, przyrodniczych, społecznych oraz humanistycznych)

Po trzecie, jest forum, w którego prace angażują się zarówno wybitni i doświadczeni naukowcy, jak także młodsi stażem badacze legitymujący się ważnymi osiągnięciami.

 

Warto podkreślić, iż komitet Badań Polarnych PAN pełni także funkcje:

Narodowego Komitetu ds. Współpracy z Komitetem Naukowym Badań Antarktycznych (SCAR),
przewodniczący prof. dr hab. Jacek Jania Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Narodowego Komitetu ds. Współpracy z Międzynarodowym Komitetem Badań Arktycznych (IASC),
przewodniczący prof. dr hab. Jacek Jania Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Narodowego Komitetu ds. Współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Zmarzlinoznawstwa (IPA),
przewodniczący prof. dr hab. Rajmund Przybylak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Narodowego Komitetu ds. Współpracy z Forum Operatorów Badań Arktycznych (FARO),
przewodniczący dr hab. Piotr Głowacki, prof. PAN Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Narodowego Komitetu ds. Współpracy z Radą Menadżerów Narodowych Programów Antarktycznych (COMNAP)
przewodnicząca mgr Agnieszka Kruszewska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

polkule niebieskie